EĞİTİMLER

UMAK ULUSLARARASI MÜZİK AKADEMİSİ

Viyana Prayner Müzik ve Drama Konservatuvarı uzun bir geleneğe sahip, uluslararası düzeyde tanınan, saygın ve prestijli bir eğitim kurumu olarak sizi selamlamaktan mutluluk duyar.

 

1905 yılında müzik okulu olarak kurulmuş, 1911 yılında Viyana’nın 4. semtinde Mühlgasse 28-30 adresinde bulunan eski Ehrbar Piyano Şirketi’nin binasına taşınmıştır. Prayner Konservatuvarı, Federal Eğitim Sanat ve Kültür Bakanlığı’nın 31 Mart 1958 tarihli kararıyla devlet okullarıyla eşit ve denk haklara sahip öğretim kurumu statüsü kazanmıştır.

2011 yılında Prayner Konservatuvarı, 6. Viyana’nın Mariahilfer Strasse 51 adresinde açılan ikinci binasıyla etkinlik alanını genişletmiştir. Bu yeni binada yeni bir tiyatro salonu, prova sahneleri, ders ve egzersiz odaları bulunmaktadır.

 

Konservatuvarımız 60’ı aşkın ülkeden gelen 2000’den fazla öğrenciye, klasikten jazz’a her alanda akademik düzeyde, sağlam temelli, uygulamalı eğitim vermekte; sanatsal lisans ve yüksek lisans birleştirilmiş öğrenim imkanı sunmaktadır.

 

 

UMAK

UMAK Uluslararası Müzik Akademisi, müzikle ve sanatla başlangıç seviyesinden akademik eğitime kadar her düzeyde ilgilenen tüm yaş gruplarından bireylere seçkin akademisyen kadrosuyla eğitim vermek üzere kuruldu.